Alkoholomierz, czyli przyrząd do sprawdzania mocy w domowym nastawie

Alkoholomierz, czyli przyrząd do sprawdzania mocy w domowym nastawie

Zaopatrzenie się w odpowiedni sprzęt to klucz do sukcesu, jeśli chcemy przyrządzić alkohol o określonej mocy. W tej kwestii nie ma wątpliwości: nawet wprawiony w boju gorzelnik wspomaga się areometrem wielokrotnego użytku, bez którego zamiast trunku o upragnionym stężeniu, otrzymałby twór niezdatny do picia. Poniżej piszemy o tym, dlaczego warto zakupić alkoholomierz i jak to zrobić, żeby nie przepłacić.

Kilka słów o tym, czym właściwie jest i jak działa alkoholomierz

Areometr, tzw. alkoholomierz to urządzenie, wyglądem przypominające tradycyjny, szklany termometr. Nie sprawdzimy nim jednak, czy mamy gorączkę, ponieważ narzędzie działa na innych zasadach. Alkoholomierz  zanurzony w przyrządzanym nastawie oraz ustabilizowany tak, aby z każdej strony otaczał go płyn, pozwala odczytać miarodajny wynik zawartości alkoholu w cieczy. Procedura nazywana jest areometrycznym pomiarem gęstości, ponieważ wyznaczona zostaje gęstość nastawu. Nie zawsze wynik okazuje się wiarygodny, przeciwnie – często badany roztwór ma zupełnie inną moc, niż wskazuje areometr. Dzieje się tak dlatego, że urządzenie działa wyłącznie na czystych cieczach, bez dodatku cukrów. Należy o tym pamiętać, a do badania nastawów cukrowych używać innych narzędzi, np. cukromierzy czy winomierzy. Pomiaru areometrem należy dokonywać na alkoholu o temperaturze 20°C, nigdy cieplejszym. Gdy dopilnujemy wszystkich warunków, uzyskany wynik będzie precyzyjny, zgodny ze stanem rzeczywistym. Co więcej, otrzymamy go natychmiast, mogąc od razu przejść do kolejnych działań na przyrządzanym nastawie.

Nie przepłacaj! Areometr do wódki i spirytusu to tani przyrząd

Wiele sklepów ze sprzętem dla miłośników domowej produkcji alkoholu, oferuje innowacyjne alkoholomierze w wygórowanych cenach. Jeśli szukasz precyzyjnego miernika, który posłuży Ci przez długi czas i dokona niejednego dokładnego pomiaru, wybierz sprzęt z naszego sklepu Bimber Hobby. Przygotowaliśmy alkoholomierz w kilku odsłonach, do badania nastawów bez dodatków. Alkoholomierz jest prosty w obsłudze, a czytelna skala pozwala w mgnieniu oka sprawdzić, czego jeszcze trzeba naszemu nastawowi. Nie warto przepłacać i inwestować w zawodne wskaźniki na baterie. Polecamy sprawdzony, tradycyjny sposób pomiaru mocy alkoholu za pomocą klasycznego areometru. Kupisz go za niewielkie pieniądze z dostawą bezpośrednio do Twojego domu. Kontroluj nastaw, a na pewno uda Ci się przygotować trunek o takiej mocy, jakiej oczekujesz.

Podziel się tym postem