Kategorie

eBiuletyn-Newsletter

TURBO PURIFERM MOSKVA 21%

TURBO PURIFERM MOSKVA  21%

Turbo drożdże do nastawów cukrowych - "cukrówek" potrafiące "przerobić" 6  kg cukru w 48h lub stosując większą dawkę cukru 9kg - czas fermentacji wydłuży się do 10-14 dni lecz uzyskujemy stężenie alkoholu ~ 21%.

Więcej szczegółów


7,50 zl brutto

Program lojalnościowyNie ma punktów za ten produkt.PURIFERM moskva - czyste drozze do cukrówek 
14% w 48h dajemy 6kg cukru + 21 l wody
21% w 10-14 dni dajemy 9kg cukru + 19 l wody


Z uwagi na czystość destylatu  po tych drożdżach zalecane są do przygotowania spirytusu pod nalewki bo wiadomo, że jakośc spirytusu musi być jak najwyższa.


PRZYGOTOWANIE:
odpowiednią ilość cukru rozpuścić w 21 l ciepłej wody. Gdy temperatura nastawu osiągnie 25-32sC dodać zawartość opakowania i intensywnie wymieszać całość przez minutę.
Czas fermentacji 48h - 5 dni w zależności od zastosowanego przepisu (6 lub 9kg cukru).

Zalecana temperatura fermentacji 20-32sC - Optymalna 25sC
Zawartość opakowania: drożdże, odpowiednio zbilansowana pożywka, witaminy. Bardzo szybkie drożdże stworzone do fermentacji sacharozy (do "cukrówek") potrafiące "przerobić "

6kg cukru w 48h.


PRZYGOTOWANIE :
6kg cukru rozpuścić w 21 l ciepłej wody. Gdy temperatura nastawu osiągnie 25-30sC dodać zawartość opakowania i intensywnie wymieszać całość przez minutę.
Czas fermentacji 48h.

 
Dzięki zawartej pożywce nie jest wskazane dodawanie zewnętrznych pożywek witamin - mniej dodatków = mniej ubocznych produktów fermentacji co daje  nam czysty destylat w smaku i zapachu.


 Nastawy cukrowe można zwiększać stosując proporcje 1opakowanie = 25l nastawu, przy 100 litrach należy zastosować 4 opakowania, itd.


 

Po każdej fermentacji zaleca się wyklarowanie nastawu    

Turbo Klarem 24h - jest to gwarancja że nastaw będzie pozbawiony wszelakich zanieczyszczeń i drożdży, które w póżniejszym procesie mogą oddawać swój smak i mogą przechodzić do finalnego produktu. 

 

 


Do fermentacji na drożdżach turbo nie należy stosować rurek fermentacyjnych z uwagi na intensywną fermentację burzliwą ,
oraz należy zostawić około 20% wolnego miejsca w pojemnikach fermentacyjnych. Podczas fermentacji nie należy przekraczać 35sC !!!


Termin przydatności: 03.2014r.