Kategorie

eBiuletyn-Newsletter

AREOMETR DO NASTAWÓW, WINA, PIWA, "3 SKALOWY" - 5-17% Z CYLINDREM + STOPKA

Areometr "3 skalowy ” 5-17% - szerokiego zastosowania zarówno przy produkcji cukrówek, win, piw. Posiada 3 skale względem siebie zależne.....

Więcej szczegółów


17,00 zl brutto

Program lojalnościowyNie ma punktów za ten produkt.Winomierz „3 skalowy ” 5-17%.

Posiada 3 skale względem siebie zależne dzięki temu możemy w szybki i łatwy sposób obliczyć i dostosować ilość cukru do pożądanego przez nas stężenia alkoholu biorąc oczywiście pod uwagę „możliwości” zastosowanych drożdży winiarskich, piwnych, gorzelnianych .


Skale winomierza określają:


- 0.980-1,120 ciężar właściwy w 20sC (Specific Gravity)


- 0-270g – skala cukru g/l (Sugar scale)


- 5-17 % - potencjalny alkohol w zastosowaniu ilości cukru (Potential alkohol)


Areometr posiada kolorowe „znaczniki” informujące kiedy rozpocząć fermentację wina, piwa, nastawu , zacieru oraz kiedy fermentacja jest zakończona. Również dzięki tym kolorom możemy określić rodzaj gotowego wina czy jest ono słodkie, półsłodkie, wytrawne.

 

Jest to rÓwnież uniwersalny i dokładny wskaźnik piwowarski.

Przyrząd  do kontroli stężenia cukru w brzeczce początkowej, szybkości fermentacji i określenia momentu butelkowania (bottle). Pozwala  obliczyć potencjalną zawartość alkoholu w gotowym piwie i winie "potential % alkohol", w zalezności od ilości zastosowanego cukru lub cukrów prostych w słodzie...

 

Zapakowany w etui z przeźroczystego tworzywa w którym można wykonać pomiary- stanowiący cylinder miarowy wraz z stopką ułatwiającą postawienie cylindra - po "wsadzeniu" cylindra do stopki cały "zestaw" jest bardzo stabilny ..


Czytelny i prosty w obsłudze z uwagi iż podane są ilości w gramach potrzebego cukru do możliwośic drożdży - zalecany dla każdego początkującego "hobbysty " ;)