Kategorie

eBiuletyn-Newsletter

BULLDOG BREW-KIT IMPERIAL RED 7,5% 4,7KG

BULLDOG BREW-KIT IMPERIAL RED 7,5% 4,7KG

Najlepsze zestawy oparte na 4kg ekstraktach słodowych. 

Więcej szczegółów


98,00 zl brutto

Ostatnia sztuka!

Program lojalnościowyKupując teraz ten produkt otrzymasz 1 punkt lojalnościowy. Twój koszyk wyniesie 1 punkt może być zamienione na jeden bon o wartości 0,20 zl.Buldog brew-kit " BAD CAT IMPERIAL RED".

Pełne w smaku słodowe piwo z wyraźnymi i mocnymi nutami chmielu amarillo dający bardzo mocny akcent owoców cytrusowych orzeźwiający smak,

Nowość na rynku polskim !!. Pierwsze ekstrakty słodowe oparte na staranie wyselekcjonowanych słodach oraz specjalnych odmianach chmielu (  zestaw dwóch gatunków chmielu ). Nie stosujemy tutaj żadnego dodatku do fermentacji (cukru, glukozy, sprymaltu) - sam proces fermentacji odbywa się wyłącznie przy udziale ekstraktu + drożdży.

Oferowany zestaw ( jak i inne z tej serii Buldog )  zawiera :

- 4,7 kg ekstraktu słodowego,

- drożdże piwowarskie specjalne dla danego gatunku piwa 

- osobny zestaw dwóch odmian chmielu: Amarillo/ Willamette

 

IMPERIAL RED :

Kolor EBC : 30-35

EBU ( goryczka ) : 35-40

Zawartość alkoholu po fermentacji : 7,5%

 

Przewaga takich zestawów nad "puszkami " jest taka że chmiel jest zapakowany osobno i cały czas jest świeży- nie "reaguje" z ekstraktem słodowym. Dodatkowo nie dodajemy tutaj żadnego cukru, glukozy czy spraymaltu do fermentacji alkoholowej - w ten sposób otrzymamy naturalne piwo bez dodatków słodzących /fermentujących. Wpływa to bardzo korzystnie na smak , aromat jak i też na jakość i trwałość piany.

Cały proces fermentacji przebiega jak przy klasycznych brewkitach - tutaj trwa to około 8 -10 dni. Po zakończonej fermentacji należy dodać najlepiej glukozę lub spraymalt do re-fermentacji -nagazowania  w butelce