Kategorie

eBiuletyn-Newsletter

NATURALNY KOREK AGLOMEROWANY 23X45 mm 100 sztuk

NATURALNY KOREK AGLOMEROWANY 23X45 mm 100 sztuk

Naturalny korek aglomerowany - 23x45mm, gwarancja przechowywania wina 4-5 lat, dzięki odpowiedniemu rozmiarowi....

Więcej szczegółów

Promocja!
29,00 zl brutto

36,00 zl brutto

Program lojalnościowyNie ma punktów za ten produkt.Naturalny korek aglomerowany "agglo"( 23x45 mm)

Podstawowy uniwersalny korek wykonany z granulatu naturalnego korka o wielkości granulatu  2-6 mm. Do standartowych butelek o średnicy wewnętrznej szyjki 18,4 mm . Długość korka to bardzo ważny parametr opcjonalnie im dłuższy tym           lepszy = dłuższy czas leżakowania do kilku lat minimalny rozmiar to 33-35 mm !!! standardem jest 38- 40 mm. Są to parametry sprawdzone i przetestowane  używane na całym świecie i należy wybierać taki rozmiar jeżeli  zależy nam na prawidłowym zakorkowaniu naszego wina lub destylatu . 

Do korkowania niezbędne jest użycia korkownicy dostępnej w naszym sklepie .

Zalecany czas przechowywania w butelkach  to 4-5 lat w zależności od warunków przechowywania .

Korki są pokryte cienką warstwą silikonu - co znacznie ułatwia proces korkowania !!! dodatkowo posiada lekkie sfrezowanie ( stożek ) ułatwiające początkowe osadzenie korka w szyjce butelki .

Korków naturalnych nie należy gotować !! Korki można wcześniej przygotować - "zmiękczyć" co spowoduje znacznie łatwiejsze i „elastyczniejsze” wprowadzenie korka do szyjki butelki.   W warunkach domowych  należy zanurzyć je na kilkanaście sekund w gorącej wodzie, następnie wyjąć i zakorkować korkownicą .

Po zakorkowaniu butelki pozostawiamy w pozycji stojącej na 12- 24 h by korki dopasowały się do szyjek butelek - rozprężyły, następnie układamy butelki poziomo pod lekkim skosem tak by wino, destylat „namaczał” korek  spowoduje to nie wysychanie korka i jego szczelność oraz prawidłową cyrkulację powietrza .

Wyprodukowano w Uni Europejskiej

Cena dotyczy kupna 100 sztuk korków.