Kategorie

eBiuletyn-Newsletter

BULDOG BREW-KIT American Pale ALE APA 3,6 KG

BULDOG BREW-KIT American Pale ALE APA 3,6 KG

Najlepszy kompletny zestawy oparty na 4kg ekstrakcie słodowym. Nie dodaje się glukozy, cukru, sprymaltu do fermentacji  

Więcej szczegółów


96,00 zl brutto

Ostatnia sztuka!

Program lojalnościowyKupując teraz ten produkt otrzymasz 1 punkt lojalnościowy. Twój koszyk wyniesie 1 punkt może być zamienione na jeden bon o wartości 0,20 zl.Buldog brew-kit "American Pale Ale ".

 

Bardzo "amerykańskie" piwo jedyne w swoim rodzaju. Bazuje wyłącznie na amerykańskich odmianach chmielu.

 

Nowość na rynku polskim !!. Pierwsze ekstrakty słodowe oparte na staranie wyselekcjonowanych słodach oraz specjalnych odmianach chmielu (  zestaw dwóch gatunków chmielu ). Nie stosujemy tutaj żadnego dodatku do fermentacji (cukru, glukozy, sprymaltu) - sam proces fermentacji odbywa się wyłącznie przy udziale ekstraktu + drożdży.

Oferowany zestaw ( jak i inne z tej serii Buldog )  zawiera :

- 3,6 kg ekstraktu słodowego,

- drożdże piwowarskie specjalne dla danego gatunku piwa 

- zestaw dwóch odmian chmielu: Cenetnnial/Zeus

 

American Jack Pale ale:

Kolor EBC : 15-20

EBU ( goryczka ) : 40-50

Zawartość alkoholu po fermentacji : 4,6%

 

Przewaga takich zestawów nad "puszkami " jest taka że chmiel jest zapakowany osobno i cały czas jest świeży- nie "reaguje" z ekstraktem słodowym. Dodatkowo nie dodajemy tutaj żadnego cukru, glukozy czy spraymaltu do fermentacji alkoholowej - w ten sposób otrzymamy naturalne piwo bez dodatków słodzących /fermentujących. Wpływa to bardzo korzystnie na smak , aromat jak i też na jakość i trwałość piany.

Cały proces fermentacji przebiega jak przy klasycznych brewkitach - tutaj trwa to około 8 -10 dni. Po zakończonej fermentacji należy dodać najlepiej glukozę lub spraymalt do re-fermentacji -nagazowania  w butelce