Kategorie

eBiuletyn-Newsletter

BULDOG BREW-KIT American duble IPA 7,1% 4,7 KG

BULDOG BREW-KIT American duble IPA 7,1%  4,7 KG

Najlepszy kompletny zestaw oparty na 4,7kg ekstraktu słodoweg. Nie dodaje się glukozy, cukru, sprymaltu do fermentacji  

Więcej szczegółów


96,00 zl brutto

Ostatnia sztuka!

Program lojalnościowyKupując teraz ten produkt otrzymasz 1 punkt lojalnościowy. Twój koszyk wyniesie 1 punkt może być zamienione na jeden bon o wartości 0,20 zl.Buldog brew-kit "American duble IPA 7,1% ".

 

Bardzo "konkretne" piwo najwyżej odefermentujące do 7,1% alkoholu jedyne w swoim rodzaju. Bazuje wyłącznie na amerykańskich odmianach chmielu - bardzo intensywne w smaku i zapachu. Duble IPA - osiąga naturalną fermentacją aż 7,1% dzięki temu piwo jest trwalsze i pełniejsze w smaku. 

Nowość na rynku polskim !!. Pierwsze ekstrakty słodowe oparte na staranie wyselekcjonowanych słodach oraz specjalnych odmianach chmielu (  zestaw dwóch gatunków chmielu ). Nie stosujemy tutaj żadnego dodatku do fermentacji (cukru, glukozy, sprymaltu) - sam proces fermentacji odbywa się wyłącznie przy udziale ekstraktu + drożdży.

Oferowany zestaw ( jak i inne z tej serii Buldog )  zawiera :

- 4,7 kg ekstraktu słodowego,

- drożdże piwowarskie specjalne dla danego gatunku piwa 

- zestaw dwóch odmian chmielu: Simcone/Summit

 

American duble IPA:

Kolor EBC : 12-17

EBU ( goryczka ) : 40-45

Zawartość alkoholu po fermentacji : 7,1%

 

Przewaga takich zestawów nad "puszkami " jest taka że chmiel jest zapakowany osobno i cały czas jest świeży- nie "reaguje" z ekstraktem słodowym. Dodatkowo nie dodajemy tutaj żadnego cukru, glukozy czy spraymaltu do fermentacji alkoholowej - w ten sposób otrzymamy naturalne piwo bez dodatków słodzących /fermentujących. Wpływa to bardzo korzystnie na smak , aromat jak i też na jakość i trwałość piany.

Cały proces fermentacji przebiega jak przy klasycznych brewkitach - tutaj trwa to około 8 -10 dni. Po zakończonej fermentacji należy dodać najlepiej glukozę lub spraymalt do re-fermentacji -nagazowania  w butelce