Kategorie

eBiuletyn-Newsletter

ELDERFLOWER - CYDR Z KWIATÓW DZIKIEGO BZU ORZEŹWIAJĄCY

ELDERFLOWER - CYDR Z KWIATÓW DZIKIEGO BZU ORZEŹWIAJĄCY

Bardzo polularny orzeźwiajacy napój alkoholowy na bazie soku owocowego ( z kwiatu dzikiego bzu) można z tego "cider kit-u" wykonać również wino zmienijąc ilość cukru. Z jednej puszki można otrzymać ~23litrów wykwintnego cydru;)

Więcej szczegółów


68,00 zl brutto

Ostatnia sztuka!

Program lojalnościowyKupując teraz ten produkt otrzymasz 1 punkt lojalnościowy. Twój koszyk wyniesie 1 punkt może być zamienione na jeden bon o wartości 0,20 zl.EDERFLOWER CIDER KIT - najogólniej cydr to przefermentowany sok z dojrzałych gruszek ( lub innych owoców bez udziału cukru) o wyglądzie od mętnego po klarowny napój, o zawartości alkoholu 2-7% ( przy dodatku cukru, glukozy uzyskuje ise stężenia  ~ 7% ). Cydr odznacza się świeżym aromatem i lekko słodkawym, kwaskowo-orzeźwiającym smakiem owocowym, bardzo dobrze gasi pragnienie. Wytwarzany jest ze sfermentowanego moszczu owocowego (2-8% alkoholu), w sposób zbliżony do produkcji piwa „metodą” górnej fermentacji. Jest on szczególnie popularny w Wielkiej Brytani,Francji, Irlandii, litwie i Belgi.                                                 

Cydr służy także do produkcji alkoholów destylowanych, tzw. brandy jabłkowych, z których najbardziej znane to calvados.

Elderflower cider kit zawiera :

- skoncentrowany sok z kwiatów dzikiego bzu

- saszetkę specjanych drożdży do cydru ( cider yeast)

- esencje smakowa "dziki bez"   (elderflower flavouring)

- instrukcję krok po kroku jak wykonać cydr lub wino.

 

Wykonanie cydru jest analogiczne do przygotowywania domowego piwa z brewkit-ów. Nie wymaga skomplikowanych czynności ani przyrządów.

Dodatkowo potrzebujemy 1,3(dla cydru) lub 3,5 (dla wina) kg cukru lub glukozy. Oraz 60g do nagazowania- "refermentacji" - by uzyskać nagazowanie "napoju".     Do wyklarowania (po fermentacji) możemy zastosować turbo klar - uzyskamy krystaliczny napój bez zmętnienia. Cydr im dłużej leżakuje ( tak jak domowe piwa) samoczynnie się wyklaruje ;).  Temperatura fermentacji 20-28sC. W przypadku niższej temperatury czas fermentacji będzie wydłużony- jest to normalne zjawisko.

Czas fermentacji 7-10 dni. Po około 2-3 tygodniach cydr jest gotowy do konsumpcji.. warto ;) .

                    Termin ważności 07.2017r.