Kategorie

eBiuletyn-Newsletter

DROŻDŻE HIGH ALCOHOL 21% GERVIN YEAST WINE

DROŻDŻE HIGH ALCOHOL 21% GERVIN YEAST WINE

Jedne z nielicznych mocnych drożdży 21% to bariera nie do pokonania przez inne drożdże. Uniwersalne zastosowanie do mocnych win -dające trwałość przez długie lata.

Więcej szczegółów


9,90 zl brutto

Program lojalnościowyNie ma punktów za ten produkt.Szczepy drożdży Gervin GV4 są używane na całym świecie przez producentów zarówno w dużych winiarniach, zaawansowanych, doświadczonych domowych winiarzy oraz amatorów którzy pragną zrobić własne pierwsze domowe wino.

Bardzo dobra jakość, szybka i pewna praca. Wysoka wydajność tego szczepu, jeden z nielicznych dający największe stężenie alkoholu do 21%.

Przygotowanie:

Do ciepłej wody o temperaturze ~ 30-35C dodać pół łyżeczki cukru i wymieszać. Wsypać drożdże i pozostawić na 15-20minut. Po uwodnieniu dodać do nastawu, całość zamieszać.

Bardzo ważnym elementem silnej i szybkiej pracy jest dodanie pożywki do drożdży –rekomendowanej Activit.

Gwarantuje to efektywną i skuteczną prace z maksymalnymi osiągami do 21% stężenia alkoholu. Moszcze owocowe można wzmocnić dodatkiem cukru    w ilości 200-300g / l w zależności od zawartej fruktozy    w moszczu owocowym. Dodatek cukru powinien odbywać się porcjami (pierwsza część wraz z moszczem) odstępach kilku dniowych (po 4-5 dniach lub kontroli ‘blg” za pomocą winomierza jeżeli wartość początkowa zmierzona spadnie o połowę – dodajemy resztę cukru). 

Opakowanie wystarcza na 20-25l wina.

Termin trwałości drożdży 04.2019r.