Kategorie

eBiuletyn-Newsletter

BEER KIT - Midland Mild Ale Premium

Nowy wyznacznik w dzieninie domowego piwowarstwa oparty na odpowiednio wyselekcjonowanym ekstrakcie słodowym i odpowiednim gatunku drożdży piwowarskich.

Więcej szczegółów


53,00 zl brutto


Powiadom mnie kiedy będzie dostępny

Program lojalnościowyKupując teraz ten produkt otrzymasz 1 punkt lojalnościowy. Twój koszyk wyniesie 1 punkt może być zamienione na jeden bon o wartości 0,20 zl.Midland Mild ALE - "brązowe" - piwo w stylu klasycznym bardzo popularne z gatunku Ale, średnio nachmielone dające głębszy posmak słodowy - wyraźny, orzeźwiający i gaszący pragnienie. Delikatna moc alkoholu powoduje wypuklenie smaków słodowych i nut chmielowych.


 Bardzo dobra postawa by odkryć prawdziwy smak domowego piwa - dający radość w tworzeniu, smakowaniu i pieszczeniu podniebienia.

Składniki z "najwyższej półki" - odpowiednio dobrany ekstrakt słodowy z odmianami typowymi chmielu dla konkretnego gatunku piwa + drożdże dające harmonizacje.  

Przygotowanie domowego piwa jest banalne i proste - najważniejsza sprawa to zachowanie czystości - delikatne drożdże piwowarskie i 'świeża brzeczka' są bardzo dobrym nośnikiem wszelkiego rodzaju bakterii - wstępne odpowiednie przygotowanie naczyń, osprzetu poprzez staranną dezynfekcję np: chemipro oxi - zniweluje obawę o zakażenie i utratę własnego piwa. 

Przygotowanie:

Oderwać saszetkę drożdży ze spodniej części opakowania. Do gorącej wody włożyć opakowanie i przetrzymać ~ 15 minut . Następnie rozciąć opakowanie i do starannie zdezynfekowanego pojemnika /balonu wlać całą zawartość opakowania. Dolać 3 litry gorącej wody i 1kg zamiennie ( podajemy w najlepszej kolejnści )

1- 1kg sprymaltu( głębszy smak , gęsta i trwała piana )

2- 1kg glukozy ( gęsta piana ,  jedynie "czysty alkohol" )

3- 1kg cukru ( posmaki "jabłkowo -owocowe" , alkohol)

 

( wybór dodatku fermentacyjnego -na alkohol jest bardzo istotny z uwagi na smak , trwałość piany , oraz koncowy charakter piwa - smak )

 

Po wymieszaniu dokładnym składników dopełnić do 23l chłodną wodą. Po uzyskaniu temperatury pomiędzy 20-25sc dodać saszetką drożdży i całość jeszcze raz wymieszać w celu dobrego rozprowadzenia drożdży.

Pojemnik zakorkować rurka fermentacyjną - fermentacja trwa przy temperaturze 20-25sC około 14 dni. Najlepsza temperatura do fermentacji jest powyżej 20sC. 

Fermentacja jest powolna i spokojna nie ma obawy o silne pienienie trwa z reguły 2 tygodnie. Przez cały czas rurka powinna znajdować się w korku i być ewentualnie uzupełniana w wodę.

Po zakończeniu fermentacji winomierz 3 skalowy do piwa 5-17% (skala "specific gravity) powinien wskazywać zakres do 1008. Na naszym winomierzu jest to też oznaczone żółtym polem i to moment na butelkowanie ;) gdy "cukier" został odfermentowany na rzecz alkoholu czas na butelkowanie. Do butelkowania polecamy glukozę lub sprymalt - przyjmuje się iż na ~ 23l powinno dodac się 200-220g. Aby w piwie nie było dużo osadu drożdżowego można zlać po fermentacji znad osadu - dodać wymaganą ilość "cukru" do nagazowania, wymieszać i rozlewać do butelek. Po zakapslowaniu "zielone piwo " powinno przetrzymać się ~5 dni w ciepłym pomieszczeniu ( celem przefermentowania przez drożdże dodanego "cukru" do nagazowania). Następnie piwo przenosimy do chłodnego miejsca i pozostawiamy je na około 2 miesiące.

Proszę pamiętać iż smak piwa zmienia sie intensywnie w długim okresie czasu na korzyć głębokiego smaku, gęstej i trwałej piany. Pełne walory piwo nabiera po około 4-6 miesiącach - tak .. do długi okres - ale nasza cierpliwość z pewnością zostanie wynagrodzona "małym" piwkiem z pianką.

Smacznego ;)