Kategorie

eBiuletyn-Newsletter

DROŻDZE TURBO VODKA STAR 100szt / 7,50 zł szt

DROŻDZE TURBO VODKA STAR  100szt / 7,50 zł szt

Turbo drożdże do nastawów cukrowych - "cukrówek" specjalny szczep drożdży pokazujący niesamowite efekty już po samej fermentacji dając smak wytrawnego szampana, przeznaczone dla prostych aparatur - "pot still".

Więcej szczegółów


750,00 zl brutto

Ostatnia sztuka!

Program lojalnościowyKupując teraz ten produkt otrzymasz 14 punktów lojalnościowych. Twój koszyk wyniesie 14 punktów może być zamienione na jeden bon o wartości 2,80 zl.Bardzo przyjemne drożdże stworzone do fermentacji sacharozy 

("cukrówek") potrafiące "przerobić "

6kg cukru w cyklu tygodniowym 5-7 dni .


IEDALNE DLA PROSTYCH "APARATUR" - POT STILL - BEZ WYPEŁNIENIA , DEFLEGMATORÓW - TE DROŻDŻE POZWALAJĄ NA WYPRODUKOWANIE SUPER  CZYSTEGO SPIRYTUSU. 


Specjalny rodzaj drożdży daje bardzo czysty destylat. " HYPER PURE" oznacza bardzo czysty szczep dzięki któremu w gotowym wyrobie występują minimalne ilości związków niepożądanych -które mają wpływ na jakość i smak spirytusu.


Nastaw po fermentacji ma niepowtarzalny smak - wytrawnego szamapna warto spróbować, a będziecie Państwo mile zaskoczeni, ten rodzaj drożdży przeznaczony jest do wyprodukowania czystych gatunkowych wódek.

PRZYGOTOWANIE :
6kg cukru rozpuścić w 21 l ciepłej wody. Gdy temperatura nastawu osiągnie 25-30sC dodać zawartość opakowania

i intensywnie wymieszać całość przez minutę.
Czas fermentacji 5-7 dni.


                 TERMIN WAŻNOŚCI DROŻDŻY 01.2019r

 

Zalecana temperatura fermentacji 20-30sC - Optymalna 25sC
Zawartość opakowania : drożdże, odpowiednio zbilansowana pożywka, witaminy.


Dzięki zawartej pożywce nie jest wskazane dodawanie zewnętrznych pożywek witamin, mniej dodatków = mniej ubocznych produktów fermentacji co daje  nam czysty destylat w smaku i zapachu.


Nastawy cukrowe można zwiększać stosując proporcje 1opakowanie = 25l nastawu, przy 100 litrach należy zastosować

4 opakowania, itd. 


Po każdej fermentacji zaleca się wyklarowanie nastawu     

Turbo Klarem 24h - jest to gwarancja, że nastaw będzie pozbawiony wszelakich zanieczyszczeń i drożdży, które w późniejszym procesie mogą oddawać swój smak i mogą przechodzić do finalnego produktu. 


Do fermentacji na drożdżach turbo nie należy stosować rurek fermentacyjnych z uwagi na intensywną fermentację burzliwą ,
oraz należy zostawić około 20% wolnego miejsca w pojemnikach fermentacyjnych. Podczas fermentacji nie należy przekraczać 35sC !!!