Kategorie

eBiuletyn-Newsletter

BEER KIT - Czech Pilsner Premium brewkit

BEER KIT - Czech Pilsner Premium brewkit

Wszystkie zdjęcia

Nowy wyznacznik w dziedzinie domowego piwowarstwa oparty na wyselekcjonowanym ekstrakcie słowodym          i odpowiednim gatunku drożdży piwowarskich.

Więcej szczegółów


53,00 zl brutto

Program lojalnościowyKupując teraz ten produkt otrzymasz 1 punkt lojalnościowy. Twój koszyk wyniesie 1 punkt może być zamienione na jeden bon o wartości 0,20 zl.CZECH PILSNER - bogato chmielony, bardzo dobrze wyważony w smaku - nawiązujący do znanych Czeskich pilsnerów. Koncentracja alkoholu do 4,6%. Jasny klasyczny na europejskich rynkach pilsner.               

Bardzo dobra postawa by odkryć prawdziwy smak domowego piwa - dający radość w tworzeniu, smakowaniu i pieszczeniu podniebienia.

Składniki z "najwyższej półki" - odpowiednio dobrany ekstrakt słodowy z odmianami typowymi chmielu dla konkretnego gatunku piwa + drożdże dające harmonizacje.  

Przygotowanie domowego piwa jest banalne i proste - najważniejsza sprawa to zachowanie czystości - delikatne drożdże piwowarskie i "świeża brzeczka" są bardzo dobrym nośnikiem wszelkiego rodzaju bakterii - wstępne odpowiednie przygotowanie naczyń, osprzetu poprzez staranną dezynfekcję np: chemipro oxi - zniweluje obawę o zakażenie i utratę własnego piwa. 

Przygotowanie:

Oderwać saszetkę drożdży ze spodniej części opakowania. Do gorącej wody włożyć opakowanie i przetrzymać ~ 15 minut. Następnie rozciąć opakowanie i do starannie zdezynfekowanego pojemnika /balonu wlać całą zawartość opakowania. Dolać 3 litry gorącej wody i 1kg zamiennie (podajemy w najlepszej kolejnści)

1- 1kg sprymaltu(głębszy smak, gęsta i trwała piana)

2- 1kg glukozy (gęsta piana,  jedynie "czysty alkohol")

3- 1kg cukru (posmaki "jabłkowo -owocowe", alkohol)

 

(wybór dodatku fermentacyjnego -na alkohol jest bardzo istotny z uwagi na smak, trwałość piany, oraz koncowy charakter piwa - smak)

 

Po wymieszaniu dokładnym składników dopełnić do 23l chłodną wodą. Po uzyskaniu temperatury pomiędzy 20-25sc dodać saszetką drożdży i całość jeszcze raz wymieszać w celu dobrego rozprowadzenia drożdży.

Pojemnik zakorkować rurka fermentacyjną - fermentacja trwa przy temperaturze 20-25sC około 14 dni. Najlepsza temperatura do fermentacji jest powyżej 20sC. 

Fermentacja jest powolna i spokojna nie ma obawy o silne pienienie trwa z reguły 2 tygodnie. Przez cały czas rurka powinna znajdować się w korku i być ewentualnie uzupełniana w wodę.

Po zakończeniu fermentacji winomierz 3 skalowy do piwa 5-17% (skala "specific gravity") powinien wskazywać zakres do 1008. Na naszym winomierzu jest to też oznaczone żółtym polem i to moment na butelkowanie ;) gdy "cukier" został odfermentowany na rzecz alkoholu czas na butelkowanie. Do butelkowania polecamy glukozę lub sprymalt - przyjmuje się iż na ~ 23l powinno dodac się 200-220g. Aby w piwie nie było dużo osadu drożdżowego można zlać je po fermentacji znad osadu - dodać wymaganą ilość "cukru" do nagazowania, wymieszać i rozlewać do butelek. Po zakapslowaniu "zielone piwo" powinno przetrzymać się ~5 dni w ciepłym pomieszczeniu (celem przefermentowania przez drożdże dodanego "cukru" do nagazowania). Następnie piwo przenosimy do chłodnego miejsca i pozostawiamy je na około 2 miesiące.

Proszę pamiętać iż smak piwa zmienia sie intensywnie w długim okresie czasu na korzyć głębokiego smaku, gęstej i trwałej piany. Pełne walory piwo nabiera po około 4-6 miesiącach - tak .. do długi okres - ale nasza cierpliwość z pewnością zostanie wynagrodzona "małym" piwkiem z pianką.

smacznego ;)