Kategorie

eBiuletyn-Newsletter

APPLE CIDER - CYDR / Calvados JABŁKOWY ORZEŹWIAJĄCY

APPLE CIDER - CYDR / Calvados JABŁKOWY ORZEŹWIAJĄCY

Wszystkie zdjęcia

Bardzo polularny orzeźwiajacy napój alkoholowy na bazie soku owocowego (jabłkowego) można z tego "cider kit-u" wykonać również wino zmienijąc ilość cukru. Z jednej puszki można otrzymać ~23litrów wykwintnego cydru;)

Więcej szczegółów


68,00 zl brutto

Ostatnia sztuka!

Program lojalnościowyKupując teraz ten produkt otrzymasz 1 punkt lojalnościowy. Twój koszyk wyniesie 1 punkt może być zamienione na jeden bon o wartości 0,20 zl.APPLE CIDER KIT - najogólniej cydr to przefermentowany sok z dojrzałych jabłek (bez udziału  cukru) o wyglądzie od mętnego po klarowny napój,        o zawartości alkoholu 2-7% (przy dodatku cukru, glukozy uzyskuje się stężenia ~ 7% ). Cydr odznacza się świeżym aromatem i lekko słodkawym, kwaskowo-orzeźwiającym smakiem jabłek, bardzo dobrze gasi pragnienie. Wytwarzany jest ze sfermentowanego moszczu jabłecznego (2-8% alkoholu), w sposób zbliżony do produkcji piwa „metodą” górnej fermentacji. Jest on szczególnie popularny w Wielkiej Brytani, Francji, Irlandii, Litwie i Belgii.                                                 

Cydr służy także do produkcji alkoholów destylowanych, tzw. brandy jabłkowych, z których najbardziej znane to calvados.

Apple cider kit zawiera :

- skoncentrowany sok jabłkowy

- saszetkę specjanych drożdży do cydru ( cider yeast)

- esencje smakowa "jabłkową" (apple flavouring)

- instrukcję krok po kroku jak wykonać cydr lub wino.

 

Wykonanie cydru jest analogiczne do przygotowywania domowego piwa z brewkit-ów. Nie wymaga skomplikowanych czynności ani przyrządów.

Dodatkowo potrzebujemy 1,3 (dla cydru) lub 3,5 (dla wina) kg cukru lub glukozy oraz 60g do nagazowania- "refermentacji" - by uzyskać nagazowanie "napoju".     Do wyklarowania (po fermentacji) możemy zastosować turbo klar - uzyskamy krystaliczny napój bez zmętnienia. Cydr im dłużej leżakuje (tak jak domowe piwa) samoczynnie się wyklaruje ;).  Temperatura fermentacji 20-28sC. W przypadku niższej temperatury czas fermentacji będzie wydłużony- jest to normalne zjawisko.

Czas fermentacji 7-10 dni. Po około 2-3 tygodniach cydr jest gotowy do konsumpcji.. warto ;) .

                    

Zwiększając iloiść cukru do 3,8kg p uzyskamy wyborne wino a po procesie destylacji bogaty w smak i aromat Calvados